Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Evaluare Naţională 2024 - În atenţia absolvenţilor de clasa a VIII-a

Prima paginăEleviExamene naţionaleEvaluare NaţionalăEvaluare Naţională 2024 - În atenţia absolvenţilor de clasa a VIII-a
Prima paginăEleviExamene naţionaleEvaluare NaţionalăEvaluare Naţională 2024 - În atenţia absolvenţilor de clasa a VIII-a

Evaluare Naţională 2024 - În atenţia absolvenţilor de clasa a VIII-a

publicat în Evaluare Naţională

Eventualele contestaţii se vor depune conform calendarului oficial:

  • 3 iulie 2024 – interval orar 16.00-19.00 – sala P1
  • 4 iulie 2024 – interval orar 8.00-12.00 – biblioteca liceului (lângă intrarea în Căminul Colegiului „C. Negruzzi”), întrucât în școală se desfășoară ultima probă scrisă a examenului național de bacalaureat.

 

Elevii care depun contestaţii completează şi semnează cererea cu declaraţia-tip (descarcă AICI), în care se menţionează faptul că au luat la cunoştinţă că nota acordată ca urmare a soluţionării contestaţiei poate modifica, după caz, nota iniţială, prin creştere sau descreştere.

Pentru fiecare probă de examen la care se solicită reevaluarea se depune câte o cerere de contestaţie distinctă, care se va înregistra individual.

Candidaţii minori vor fi însoţiţi de un părinte/reprezentant legal, care semnează cererea de reevaluare alături de elev.

Elevii care solicită reevaluare lucrărilor vor avea asupra lor un act de identitate (certificat de naştere/carte de identitate).

În cazuri excepţionale, contestaţiile pot fi trimise electronic, la adresa de email Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.. Documentele completate şi semnate vor fi însoţite de o copie scanată a documentului de identitate.

 

Preşedinte al Centrului de Examen,

Prof. dr. Camelia Gavrilă

 

 

03 07, 2024