Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Testul de competențe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne

Prima paginăAdmitereClasa a V-aTestul de competențe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne
Prima paginăAdmitereClasa a V-aTestul de competențe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne

Testul de competențe lingvistice pentru admiterea în clasa a V-a cu program intensiv de studiu al unei limbi moderne

publicat în Admitere în clasa a V-a

ANEXA 1

GRAFICUL ORGANIZĂRII ȘI DESFĂȘURĂRII TESTULUI DE COMPETENȚE LINGVISTICE PENTRU ADMITEREA ÎN CLASA A V-A CU PROGRAM INTENSIV DE STUDIU AL UNEI LIMBI MODERNE DE CIRCULAȚIE INTERNAȚIONALĂ, PENTRU ANUL ȘCOLAR 2024-2025

 

Termen/Perioadă

Activitate

24 mai 2024

Constituirea comisiei de organizare și desfășurare a Testului de competență lingvistică, respectiv de recunoaștere și echivalare a rezultatelor obținute la examene internaționale pentru certificarea competențelor de comunicare în limba străină cu Testul de competență lingvistică.

10-14 iunie 2024

Înscrierea candidaților

14 iunie 2024

Afișarea situației înscrierilor candidaților

17 iunie 2024

Depunerea cererilor de recunoaștere și echivalare a rezultatelor obținute la examene internaționale de certificare a competențelor de comunicare în limba modernă cu Testul de competențe lingvistice, în cazul în care numărul cererilor de înscriere este mai mic sau egal decât numărul de locuri disponibile la clasa / clasele a V-a cu regim intensiv de studiu al limbii moderne

18-19 iunie 2024

Recunoașterea și echivalarea rezultatelor obținute la examene internaționale de certificare a competențelor de comunicare în limba modernă cu Testul de competență lingvistică

20 iunie 2024

Afișarea rezultatelor recunoașterii și echivalării rezultatelor obținute la examene internaționale de certificare a competențelor de comunicare în limba modernă cu Testul de competență lingvistică

22 iunie 2024, ora 9.00

Proba scrisă la limba engleză

22 iunie 2024, ora 10.30

Proba orală la limba engleză

22 iunie 2024, ora 12.00

Proba scrisă la limba franceză și limba germană (pentru unitățile de învățământ care organizează clase cu regim intensiv de studiu pentru elevi care au studiat limbile străine respective în învățământul primar)

22 iunie 2024, ora 13.30

Proba orală la limba franceză și limba germană (pentru unitățile de învățământ care organizează clase cu regim intensiv de studiu pentru elevi care au studiat limbile străine respective în învățământul primar)

24 iunie 2024

Afișarea rezultatelor inițiale

24 iunie 2024

Depunerea contestațiilor pentru proba scrisă

26 iunie 2024

Afișarea rezultatelor finale

 

Procedura ISJ Iași

11 06, 2024