Prima paginăAdmitereClasa a V-aREZULTATE FINALE la Concursul de Limbă, Comunicare și Literatură Română „Ionel Teodoreanu” şi la Concursul de Matematică „Traian Lalescu”

publicat în Admitere în clasa a V-a

Rezultate finale la Concursul de Limbă și Literatură ”Ionel Teodoreanu”

Rezultate finale la Concursul de Matematică ”Traian Lalescu”

Precizări pentru admiterea elevilor în clasa a V-a

Având în vedere numărul semnificativ de elevi înscriși, precum și rezultatele valoroase obținute de aceștia, înscrierea în clasa a V-a, an școlar 2024-2025, se va face etapizat, după cum urmează:

Etapa I:

Elevii cu premiile I, II și III de la Concursul ”Ionel Teodoreanu” și de la Concursul ”Traian Lalescu” sunt declarați admiși pentru clasa a V-a în cadrul Colegiului Național ”Costache Negruzzi” Iași.

Cererile de înscriere a elevilor pentru a urma clasa a V-a la Colegiul Național ”Costache Negruzzi” se vor depune la secretariat, în perioada 23.05.2024-30.05.2024, în zilele lucrătoare, între orele 900-1400.

Elevii admiși care nu se vor înscrie până la data de 30.05.2024 își vor pierde locul obținut prin concurs.

Pentru înscrierea elevilor declarați admiși în clasa a V-a, părinții vor depune la secretariatul colegiului următoarele documente:

- cerere (vezi AICI)

- copie certificat naștere elev

- copie acte identitate părinți

- fișa medicală (depusă la cabinetul medical al școlii până la începerea cursurilor anului școlar 2024-2025).

Etapa a II-a:

Lista candidaților eligibili pe baza punctajelor cumulate se va afișa, în data de 4 iunie 2024, după finalizarea înscrierii elevilor cu premiile I, II și III.

Etapa a III-a (dacă va fi cazul):

În limita unor eventuale locuri disponibile, vor fi admiși elevii care au obținut mențiuni.

ATENȚIE: Precizăm că elevii admiși care intenționează să studieze o limbă străină în regim intensiv (engleză sau germană) vor completa cererea (disponibilă AICI) și vor urmări pe site-ul Colegiului precizările privind susținerea testului de competențe lingvistice (conform Procedurii ISJ Iași disponibile AICI).

Direcțiunea,

15 05, 2024