Now loading.
Vă rugăm aşteptaţi.

Menu

Concursul Național Transcurricular de Lectură și Interpretare „Ionel Teodoreanu” - precizări importante

Prima paginăProiecteTurnul BabelConcursul Național Transcurricular de Lectură și Interpretare „Ionel Teodoreanu” - precizări importante
Prima paginăProiecteTurnul BabelConcursul Național Transcurricular de Lectură și Interpretare „Ionel Teodoreanu” - precizări importante

Concursul Național Transcurricular de Lectură și Interpretare „Ionel Teodoreanu” - precizări importante

publicat în Concursul multilingvistic Turnul Babel

Colegiul Național „Costache Negruzzi” Iași

Concursul Național Transcurricular de Lectură și Interpretare „Ionel Teodoreanu”

 

PRECIZĂRI IMPORTANTE

 

Stimați profesori,

Dragi elevi,

 

Am primit cu nespusă bucurie materialele dumneavoastră, apreciem înscrierea unui număr foarte mare de elevi și de profesori, semn al interesului pentru acest eveniment educațional de tradiție al colegiului nostru. Având în vedere numărul extrem de mare al produselor primite (peste 200), în elaborarea cărora au fost implicați aproximativ 800 de elevi, este necesară o perioadă suplimentară pentru definitivarea acestei activități complexe. Din respect pentru eforturile dumneavoastră și ale elevilor pe care i-ați coordonat, am decis derularea evenimentului în săptămâna următoare, în zilele  de 3 și 4 iunie 2021.

În cursul zilei de luni, 31 mai 2021, profesorii care s-au înscris la webinarul programat pentru joi, 3 iunie 2021, vor primi link-ul de acces la una dintre cele patru secțiuni, precum și agenda evenimentului:

  1. Literatura și valențele interculturalității
  2. Didactica disciplinei în dialoguri interdisciplinare
  3. Proiecte educaționale în context intercultural
  4. Limbă, comunicare, cultură – interfețe educaționale

 

În atenția profesorilor coordonatori

Pentru eficientizarea comunicării, având în vedere numărul foarte mare de participanți, rugăm ca profesorul coordonator să transmită către organizatori o singură adresă de e-mail (indiferent de numărul de echipaje), pe care va primi link-ul pentru a se conecta la webinarul dedicat concursului pentru elevi, de vineri, 4 iunie 2021.

            Cu prețuire,

Echipa de organizare

25 05, 2021