Olimpiada de Limba și Literatura Română, etapa județeană, 4 martie 2023

Prima paginăAnunţuriOlimpiada de Limba și Literatura Română, etapa județeană, 4 martie 2023

Olimpiada de Limba și Literatura Română, etapa județeană, 4 martie 2023

OLIMPIADA DE LIMBA ȘI LITERATURA ROMÂNĂ, etapa județeană, 4 martie 2023

Rezultate la contestații

Rezultate finale:

Notă!

Vă comunicăm următoarele informații privind calificarea la etapa națională, în conformitate cu Regulamentele specifice de organizare a Olimpiadei de limba și literatura română – gimnaziu și liceu:

1. La etapa naţională, participă câte un elev/an de studiu, primul în ierarhia clasei la care a concurat, cu respectarea punctajului minim prevăzut de regulament (85 de puncte).
  2. În plus, vor participa câte 23 de elevi/an de studiu/pe țară, care vor fi nominalizați de către Comisia Centrală, pe lista destinată locurilor suplimentare, în ordinea descrescătoare a punctajelor obţinute, conform clasamentului naţional realizat pe baza situațiilor transmise de către comisiile județene, după finalizarea etapei judeţene.
  3. I.S.J. Iași va furniza, oficial, toate informațiile/deciziile Comisiei naționale elevilor implicați și profesorilor acestora, prin canalele specifice de comunicare.

Felicitări tuturor!

Comisia județeană