Prima paginăAnunţuriConcursul școlar național de geografie pentru clasele V-VII „Mica olimpiadă de geografie - Terra” - 14 mai 2022

Concursul școlar național de geografie pentru clasele V-VII ,,Mica olimpiadă de geografie – Terra”, organizat de  Ministerul Educației, Societatea de Geografie din România și Editura CD PRESS, se desfăşoară sâmbătă, 14. 05. 2022, începând cu ora 10.00, la Colegiul Național “Costache Negruzzi”. Concursul va avea loc în conformitate cu Metodologia-cadru de organizare şi desfăşurare a competiţiilor şcolare, Anexă la OMECTS nr. 3035/2012, cu modificările și completările ulterioare.

Repartiția elevilor în sala de concurs L1  [link pdf ]

Accesul elevilor se face pe intrarea principală a Colegiului, în intervalul 9.15-9.45.

Proba de concurs se va desfășura în Laboratorul de Informatică L1.

13 05, 2022