TESTARE CEX BIOLOGIE CLASELE a VII-A și a XI-a

TESTARE CEX BIOLOGIE CLASELE a VII-A și a XI-a

Subiect Test CEX Biologie cls. a XI-a [link pdf]

Barem Test CEX Biologie cls. a XI-a [link pdf]

Testarea elevilor înscriși la CEX BIOLOGIE va avea loc pe 9 octombrie, începând cu ora 9,00.

Accesul elevilor în săli este permis în următoarele condiții:

- doar cu Declarația pe propria răspundere completată de părinți, document care a fost deja distribuit profesorilor care au înscris elevi la CEX. Conform declarației, dacă elevul face parte dintr-un colectiv de elevi care învață online, dar are adeverință de testare în ziua a 8-a, cu test negativ, este necesară atașarea unei copii după rezultatul testului.

- cu respectarea normelor de siguranță sanitară aferente perioadei actuale (mască, distanțare, dezinfectare);

- pe baza carnetului de note vizat sau a C.I.;

- începând cu ora 8,30, conform reapartiției pe săli afișate pe site-ul colegiului.

Testul durează 60 de minute. Baremul se va afișat după ora 10.

Rezultatele parțiale vor fi postate luni, 11 octombrie.

Depunerea contestațiilor se va realiza marți, 12 octombrie, la secretariatul Colegiului „Costache Negruzzi”, între orele 13-15.

Rezultatul  contestațiilor și rezultatele finale vor fi afișate marți, 13 octombrie.

Declarație stare de sănătate [link pdf]

Repartizarea candidaților pe săli [link pdf]

08 10, 2021