Locul I la Concursul Național GEOmondIS

Echipa Colegiului Național ”C. Negruzzi” Iasi, formată din elevii Vameșu Călin (clasa a IX-a C), Solomon Bianca (clasa a X-a B), Filip Adelina (clasa a XI-a A) și Rusu Victor (clasa a XII-a D), coordonați de profesorii Iancu Simona și Iancu Florin, a ocupat locul I la Concursul National GEOmondIS, organizat de Liga Studenților de la Geografie și Geologie, în colaborare cu Universitatea ”Al. I. Cuza” Iași, și cu Inspectoratul Școlar Județean Iași. La faza națională au participat echipe din județele afiliate centrelor universitare București, Iași, Cluj Napoca și Timișoara.

Este al doilea an consecutiv în care echipa Colegiului Național ”Costache Negruzzi” Iași obține premiul I la faza națională a acestui concurs!

  • Copyright

    Copyright © 2018 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.