Campania națională “Informare acasă! Siguranță în lume!” – 17 Aprilie 2019

Campania națională “Informare acasă! Siguranță în lume!”. organizată de Ministerul pentru Românii de Pretutindeni, în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Iași, și reprezentanți ai autorităților locale la Colegiul Național ”Costache Negruzzi", Instituția Prefectului, Inspectoratul Teritorial de Muncă, Agenția Județeană de Ocupare a Forței de Muncă și Agenția Națională Împotriva Traficului de Persoane Iași. Moderator al evenimentului a fost Directorul de cabinet al Secretarului de Stat al M.R.P. Adriana Dănilă, care le-a prezentat directorilor, profesorilor și diriginților la clasele a XI-a și a XII-a din unitățile de învățământ liceal și școlile profesionale din județ, dar și reprezentanților elevilor din Consiliul Județean al Elevilor și ai părinților, informații prealabile pentru cetățenii români înainte de a lua decizia de a pleca în afara granițelor țării și mesaje de motivare pentru reîntoarcere și reinserție socio-profesională pentru românii care hotărăsc să revină acasă.
Materiale informative prezentate
  • Copyright

    Copyright © 2020 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.