Întâlnire cu Scriitorii anului la Colegiul Național ”Costache Negruzzi”

Este deja o tradiție ca toamna să devină, la Colegiul Național „Costache Negruzzi”, anotimp al poeziei. Astăzi, 1 noiembrie 2017, liceul a fost gazda unei calde întâlniri între elevii de liceu și scriitori consacrați ai spațiului cultural românesc, care urmează a fi premiați zilele acestea în cadrul Galei Scriitorii anului organizate de Casa de Cultură „Mihai Ursachi”, Uniunea Scriitorilor din România și Inspectoratul Școlar Județean Iași. Ne-au pășit pragul și ne-au încântat cu operele lor Nichita Danilov, Horia Gârbea și Mihai Șora, într-o activitate moderată de Nicolae Panaite și în a cărei organizare s-au implicat profesorii de limba și literatura română, Mariana Chirilă și Bianca Burciu.

  • Copyright

    Copyright © 2019 Colegiul Național "Costache Negruzzi" Iași. Toate drepturile rezervate.